کدخبر : 3841

بازار سهام بعد از سه روز سبز پوشی بلاخره امروز قرمز پوش هفته کاری خود را به انتها رساند و شاخص کل با بیش از سه هزار واحد افت بر روی کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی ماند.

 سجاد خداکرمی: شاخص کل بورس از همان ابتدایی معاملات روز ۴ شنبه ۲۰ اسفند ماه روندی نزولی را آغاز کرد و پس از افت بیش از ۱۰ هزار واحدی در کف کانال ۱.۲ میلیون واحدی قرار گرفت، اما در ادامه معاملات اندکی از افت اولیه شاخص جبران شد و در نهایت شاخص کل با افت ۳ هزار و ۳۶۵ واحدی در سطح یک میلیون و ۲۰۶ هزار و ۷۸۱ واحد به کار خود پایان داد.

همچنین شاخص کل بورس با معیار هم وزن ۵۳۹ واحد افت کرد و به رقم ۴۳۱ هزار و ۸۰۸ واحد رسید. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افت ۳۵۲ واحدی به رقم ۲۸۱ هزار و ۶۹۹ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور با افت ۵۴۶۹ واحدی به سطح یک میلیون و ۷۳۳ هزار واحد رسید. شاخص بازار اول و بازار دوم نیز به ترتیب با ۳۷۷۸ و ۲۲۶۴ واحدی به ۸۸۵ هزار و ۳۴۲ واحد و ۲ میلیون و ۴۳۲ هزار و ۷۹۰ واحد رسیدند. در این روز ارزش معاملات روزانه بیش از ۵ هزار و ۲۴۱ میلیارد تومان بود و ارزش روز بازار به ۴ هزار و ۸۱۲ هزار میلیارد تومان رسید.

تأثیرگذارترین نماد‌ها

در معاملات امروز بورس تهران به ترتیب نماد‌های فملی، شستا، فولاد، شبندر، شپنا بزرگان قرمزپوش بازار بورس تهران بودند که بیشترین تأثیر را در رشد شاخص داشتند. در مقابل نیز نماد‌های کچاد، پارس و کگل نیز نسبت به سایر نماد‌ها بیشترین تأثیر مثبت را بر روی شاخص گذاشتند.


همچنین در معاملات آخرین روز کاری بازار سرمایه نماد‌های پارند، سیتا، سپاس، ساراب، غپاک، کمند و امین با بیشترین افزایش تقاضا همراه بودند و نماد‌های فملی، شستا، کچاد، فولاد، پارس، شبندرو شپنا بیشترین تاثیر مثبت را بر روند شاخص گذاشت. از سوی دیگر در این روز نماد‌های اپال، برکت، شپنا، شستا، فملی، فولاد و وتجارت پر تراکنش‌های بازار بودند و همچنین به ترتیب نماد‌های پالایش، وغدیر ۲، برکت، دارایکم، شپنا، کیان و کمند نیز بیشترین ارزش معاملات را در بورس اوراق بهادار از آن خود کردند.

فرابورس

در پایان معاملات فرابورس نیز شاخص کل بیش از ۳۷ واحد افت داشت و به رقم ۱۷ هزار و ۸۱ واحد رسید. نماد‌های کزغال، رافزا، بگیلان، وسپهر، آریا، غفارس و سمگا از پر تراکنش‌های این بازار بودند.

 

آنچه دیگران می خوانند:
ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍