کدخبر : 2318

امروز معامله‌گرها هزار و ۹۰میلیارد تومان سهام خودرو خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری تعلق داشت و ۱۱.۱درصد از کل سهام وحکمت معامله شد.

به گزارش رصدبورس  بورس امروز در مجموع حدود ۲۰هزار و ۴۰۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «خودرو»، «شستا»، «شپنا»، «دی» و «وتجارت» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در دومین روز هفته بیش از هزار و ۹۰میلیارد تومان سهام ایران خودرو دست به دست شد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی پس از معاملاتی به ارزش ۹۸۰میلیارد تومان دوم شد و سهام شرکت پالایش نفت اصفهان نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام بانک سامان (سامان) پس از بازگشایی سه درصد رشد قیمت را تجربه کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس امروز به گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» تعلق داشت به طوری که بیش از دو هزار و ۴۴۵میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «خودرو و ساخت قطعات» با معاملات هزار و ۹۹۵میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۱۱.۱درصد از کل سهام بیمه حکمت صبا (وحکمت) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۲۸درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۳۹سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۳۸نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 99.09.16

رتبه بندی سهام در معاملات بورس و فرابورس

منبع : اقتصاد آنلاین

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍