کدخبر : 1927

در معاملات امروز بورس، شاخص کل بورس در حالی با رشدی ۱٫۲ درصدی به سطح یک میلیون و ۳۷۵ هزارتایی رسید که شاخص کل هم‌وزن حدود ۱٫۳ درصد رشد داشت.

به گزارش رصدبورس، در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس با رشدی 1.2 درصدی به سطح یک میلیون و 375 هزار واحدی رسید. این در حالی بود که شاخص کل هم‌وزن پس از مدت‌ها رشدی بهتر از شاخص کل داشت و توانست حدود 1.3 درصد رشد کند. سه نماد شپنا، کگل و کچاد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند.

در جریان معاملات امروز بورس 11 میلیارد و 800 میلیون سهم جابجا شد تا ارزش معاملات به 11 هزار و 700 میلیارد تومان برسد. این در حالی بود که ارزش معاملات فرابورس نیز با افت نسبت به روز گذشته خدود 4 هزار میلیارد تومان بود.

در معاملات امروز بورس که با شایعه افزایش دامنه نوسان همراه بود، معاملات منفی شستا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشت اما صف خرید پالایشی‌ها، معدنی‌ها و بانکی‌ها باعث شد تا در نهایت شاخص کل روز مثبتی را پشت سر بگذارد.

همچنین در جریان معاملات امروز سه گروه خودرویی، بانکی و فلزات اساسی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و شستا و خودرو نیز مثل روزهای گذشته پرمعامله‌ترین نمادهای بورس بودند. در جریان معاملات امروز دارا یکم نیز روز مثبتی را پشت سر گذاشت و پس از معامله 33 میلیون واحد از این صندوق، رشدی 2.2 درصدی را به ثبت رساند.

منبع :تجارت‌نیوز

آنچه دیگران می خوانند:
ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍