کدخبر : 3100

سعید نمکی،وزیر بهداشت، زمان واکسیناسیون کرونا را نخست برای گروه های خاص (پرستاران و پزشکان) اعلام کرد.

وزیر بهداشت امروز اعلام کرد که  تست واکسن ایرانی کرونا مراحل خود را در مجموعه برکت به خوبی سپری کرد و نتایج خوبی داشت. واکسن کرونای رازی نیز تست بالینی دریافت کرده و هفته آینده از اولین فاز تست انسانی واکسن رازی رونمایی خواهد شد.

 

تاریخ آغاز واکسیناسیون کرونا

سعید نمکی تاکید داشت : واکسن تولید مشترک با کوبا به نام انیستیتو پاستور در این کشور در حال گذارندن تست‌ها میباشد و مرحله سوم تست این  واکسن را  در کشور ایران آغاز خواهیم کرد و در اواسط بهار آن را خواهیم داشت. امیدواریم تا قبل از 22 بهمن اولین گروه های هدف که در لیست اولویت قرار دارند را واکسینه کنیم. اما تا واکسن مطمئن و بی خطر ترین واکسن را شناسایی نکنیم واکسنی وارد کشور نخواهیم کرد. شبانه روز در تلاشیم و رصد می کنیم و در مرحله عقد قرارداد هستیم. ضمن آن که واکسن کواکس هم از اول فوریه در کشورهای هدف من جمله ایران توزیع خواهد شد. ما منتظر سهمیه 16میلیون و 800هزار دوز واکسن کواکس و تولید داخل نمی مانیم چرا که باید گروه های هدف ما مورد واکسینه قرار گیرند.

سعید نمکی گلایه کرده و تاکید کرد: دستاورد بسیار بزرگ و عظیم ملی را در تاریخ باید قضاوت کرد. در کشوری که اقتصادش متاثر از تحریم هاست و کادر درمانش یکسال بدون درنگ مقابل کرونا ایستادند مرگ دو رقمی در مقابل مرگ های انبوه دنیا دستاورد کمی نیست. کاهش یک مرگ در جمهوری اسلامی ایران معادل این است که در یک کشور با زیرساخت های مجهز از 1000 مرگ جلوگیری کرده اید. متاسفانه این دستاورد ذیقیمت عظیم ملی را با سفرها، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری ها به قربانگاه و مسلخ می برند. این به شدت مایه دلشکستگی است همکاران من در حوزه سلامت است. مراقبت کنیم وضع از این بدتر نشود.

 

وزیر بهداشت افزود: امروز 10 نقطه قرمز و 12 منطقه نارنجی در استان مازندارن داریم. در کل کشور 10 شهر قرمز 23 ، نارنجی 164، شهر زرد و 51 شهر آبی داریم.

 

 

منبع:رکنا

آنچه دیگران می خوانند:
ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍