کدخبر : 2442

واریز وام یک میلیون تومانی کرونا از ۱۳ آذرماه آغاز شده و فردا ۲۰ آذرماه آخرین مرحله این وام به حساب مشمولان واریز می‌شود. اما آیا مهلت ثبت‌نام برای افرادی که جا مانده‌اند، تمدید می‌شود؟

به گزارش رصدبورس، متقاضیان وام کرونا تا 11 آذرماه فرصت داشتند کد ملی سرپرست خانوار را به سامانه پیامکی اعلام شده ارسال کنند تا اطلاعات خانوار آنها پالایش و وام به حساب آنها واریز شود.

 

جهت مشاهده آخرین اخبار و آموزش های بورس اینجا کلیک و صفحه مارا فالو کنید 

 

همان زمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده بود مهلت ثبت‌نام خانوارها تنها تا 11 آذرماه است و این مهلت تمدید نمی‌شود و هنوز هم خبری از تمدید ثبت‌نام نیست.

4 میلیون و 660 هزار نفر ظرف روزهای گذشته وام یک میلیون تومانی را دریافت کرده‌اند و آنگونه که این وزارتخانه خبر داده دو میلیون و 480 هزار نفر دیگر هم فردا وام را دریافت می‌کنند. این در حالی است که وزارت کار گفته بود حدود 11 میلیون خانوار مشمول این وام هستند.

آنگونه که مقامات این وزارتخانه خبر داد‌ه‌اند تنها 7 میلیون نفر از متقاضیان، شرط دریافت وام کرونا را داشته‌اند و دیگر افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند مشمول وام نشده‌اند. چون این وام قرار بود به افرادی تعلق بگیرد که مرحله اول وام کرونا را گرفته باشند، بیمه نداشته و حقوق ثابت هم نگیرند.

اما عده‌ای از مخاطبان تجارت‌نیوز می‌گویند این چند شرط را دارند اما هنوز یارانه کرونا به حساب آنها نیامده و برخی دیگر هم می‌گویند در جریان زمان ثبت‌نام نبوده‌اند و از ثبت‌نام جامانده‌اند. آنها درخواست تمدید مهلت ثبت‌نام را دارند.

در این شرایط با توجه به اینکه هنوز این وزارتخانه امکان پرداخت وام به 4 میلیون خانوار دیگر را دارد، باید دید آیا مهلت ثبت‌نام این وام تمدید می‌‌شود یا نه؟

جاماندگان وام یک میلیونی کرونا

بسیاری می‌گویند متقاضی دریافت وام یک میلیون تومانی بوده‌اند اما برخی به دلیل مطلع نشدن و برخی به دلیل نداشتن گوشی همراه، نتوانسته‌اند ثبت‌نام کنند.

«اکثر روستایی‌ها اطلاعی از زمان ثبت‌نام نداشتن و از ارسال پیامک عقب موندن لطفا ثبت نام وام را تمدید کنید.»

«پدر من کارگر هست ولی چون سیم کارتش خراب بود نتونستم پیامک بفرستیم. الان سیم کارت به اسمش گرفتم ولی میگن مهلتش تموم شده . لطف کنید دوباره تمدید کنید.»

«منو مادرم باهم زندگی می‌کنیم جفتمونم معلول هستیم خیلی به این یک میلیون وام احتیاج داشتیم. الان متوجه شدم یه رقم از شماره کارت ملی مادرمو اشتباه تایپ کردیم فرستادیم.»

«من سرپرست خانوار هستم و حقوق ثابتی ندارم. شغلم فروشندگیه اونم بخاطر کرونا ۶ ماهی میشه درست و حسابی نرفتم سر کار. من خبر نداشتم وقتی متوجه شدم مهلت ثبت نام تموم شده بود.»

«آقام کارگر جاده است. سیم کارت بنام خودش نداره نرسیده بره سیم بگیره وقت تمام شده. رسیدگی کنید.»

«اگه قراره به نیازمند داده بشه چرا اولا در زمان محدود ثانیا چرا تمدید نمیکنید؟ »

«خواهشا اگه امکانش هست دوباره تمدیدش کنن تا بقیه هم بگیرن چون واسه کسایی یک ملیون هم یک میلیونه و به زخمی میزنن.»

«بخدا به خاطره یکی دو تومن مشکل مالی زندگیم داره از هم میپاشه.»

مشمولانی که وام نگرفتند

برخی دیگر از پیام‌ها می‌گوید شرایط دریافت وام را داشته‌اند، پیامک را هم ارسال کرده‌اند اما مشمول وام نشده‌اند.

«ما نه ‌بیمه داریم ‌نه ‌حقوق ثابت. ثبت‌نام کردیم ولی ‌واسمون پول نیومد چیکار کنیم؟»

«سلام واسه منم واریز نشده در صورتی که خیلی بهش احتیاج دارم هیچ گونه بیمه ای ندارم پیامک هم دادم اما واریز نشده تورا خدا باز یک باردیگه تمدید کنید.»

«لطفا رسیدگی کنید من دوتا دختر دارم. بچه مدرسه ای دارم اما چون گوشی نداشتم نتونستم کد ملی ارسال کنم. خواهش میکنم تمدید کنید.»

«تو رو خدا تمدید کنین ما جا موندیم روز آخر فرستادیم اما جواب نداد شوهرم بیکار خونه نشسته اجاره میدیم بچه کوچیک داریم.»

«جان من بگین من باسه تا بچه چیکار کنم سرپرست خوانواده هستم شوهرم اعتیاد داره فرار کرده نه کار دارم نه حقوق نه بیمه. سیم کارت بنامم نداشتم با یک خط دیگه پیام دادم این چه مسخره بازیه زمانشو تمدید کنید یه سیم کارت بگیرم.»

منبع :تجارت‌نیوز

آنچه دیگران می خوانند:
ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍