اختصاصی رصدبورس//

کدخبر : 1353

شمارش آرای انتخابات آمریکا همچنان ادامه دارد و در ایالت‌های کلیدی، رقابت شدیدی بین دو کاندید ریاست جمهوری در جریان است.

انتخابات آمریکا در ۳ نوامبر ۲۰۲۰ مصادف با ۱۳ آبان ۱۳۹۹، برای انتخاب رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا و معاون او، برگزار شد و آرا در حال شمارش است. این پنجاه و نهمین انتخابات آمریکا بود. برنده انتخابات آمریکا در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ مصادف با یکم بهمن ۱۳۹۹ کار خود را آغاز می‌کند.انتخابات آمریکا یک انتخابات غیرمستقیم است.

 

به گزارش رصدبورس آمریکایی‌ها روز سه‌شنبه، سوم نوامبر در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا تکلیف رئیس‌جمهور بعدی خود را مشخص کردند و علاوه بر آن، انتخاب قانونگذاران مجلس نمایندگان و سنای آمریکا هم در همین روز انجام شد.

 

2778043_890

 

شمارش آرا هنوز ادامه دارد و تا بامداد پنجشنبه به وقت تهران، مجموع آرای قطعی الکترال جو بایدن به ۲4۸ و ترامپ به 214 رسیده است.

در ایالت‌های کلیدی، رقابت شدیدی بین این دو کاندید در جریان است.

 

بروزرسانی : ساعت 13:00  / شنبه 17 آبان

 

1

2

 

این خبر در هر ساعت به روز رسانی می شود ...

 

 

 

محبت امام حسین علیه السلام

دادستان ایالتی پنسیلوانیا در واکنش به طرح شکایت ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد دعوی حقوقی دونالد ترامپ درباره تقلب در انتخابات کذب است.

اختلاف بایدن با ترامپ در جورجیا به ۷۲۴۸ عدد رای رسید
 
محبت امام حسین علیه السلام

موسسه تحقیقاتی ادیسون روز شنبه اعلام کرد در ایالت مهم جورجیا اختلاف آرای جو بایدن  با دونالد ترامپ به هفت هزار و ۲۴۸ رای رسیده است.
شمارش آرا در این ایالت همچنان ادامه دارد.

محبت امام حسین علیه السلام

احتمال بازشمارش آرای پنسیلوانیا وجود دارد

 

آسوشیتدپرس از احتمال بازشماری آرای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در ایالت کلیدی پنسیلوانیا خبر داد. پیشتر، مقامات ایالت جورجیا نیز چنین احتمالی را درباره بازشماری آرا مطرح کرده بودند.

همزمان، کمیسیون انتخاباتی پنسیلوانیا می‌گوید شمارش آرا در شهر فیلادلفیا ممکن است چند روزی طول بکشد. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، مقامات این شهر را به فساد انتخاباتی متهم کرده است.

در پنسیلوانیا و جورجیا، جو بایدن دموکرات با تفاوتی اندک از ترامپ پیش است. در برخی ایالات چنانچه اختلاف آرای دو نامزد کمتر از یک تا نیم درصد باشد؛ روند بازشمارش آرا به طور خودکار انجام می‌گیرد.//مهر

 

محبت امام حسین علیه السلام

مشاور ترامپ: قدرت را مسالمت‌آمیز تحویل می‌دهیم!

«لاری کادلو» مشاور اقتصادی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و نامزد جمهوریخواه رقابت ۲۰۲۰، مدعی شد که او در صورت پیروزی رقیب دموکرات، قدرت را به طور مسالمت‌آمیز واگذار می‌کند.

وی در ادامه این ادعا افزود: آمریکا بزرگترین دموکراسی جهان است و ما تابع قانون هستیم. رئیس‌جمهور ترامپ هم چنین خواهد بود.

با این حال کادلو در تکمیل اظهارات خود افزود: تنها چیزی که می‌خواهم بگویم این است که ترامپ به جنگیدن ادامه خواهد داد چرا که می‌خواهد از قانونمندی شمارش آرا مطمئن شود؛ اینکه آرای قانونی شمرده می‌شوند و نه آرای غیرقانونی. او به مبارزه ادامه می‌دهد.

ترامپ مدعی است در شمارش آرای پستی، به نفع جو بایدن رقیب دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ تقلب می‌شود و آنها را آرای غیرقانونی لقب داده است.//مهر

محبت امام حسین علیه السلام

 

ترامپ: انتخابات را به دیوان عالی می‎کشانم

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و نامزد جمهوریخواه رقابت ۲۰۲۰، در پیامی توئیتری، تلاش کرد تا ادعاهای خود مبنی بر تقلب دموکرات ها در روند رای گیری پستی و لزوم بازشماری آرا در برخی ایالات کلیدی را توجیه کند.

وی در این باره نوشت: با حمله دموکرات های چپ افراطی به مجلس سنای جمهوریخواه، اهمیت ریاست جمهوری حتی بیشتر از قبل می شود.

وی همچنین در توئیتی دیگر، فرماندار پنسلیوانیا را به نقض قانون اساسی آمریکا متهم کرد و گفت موضوع را به دیوان عالی می کشاند.

در ایالت های کلیدی پنسیلوانیا و جورجیا، جو بایدن دموکرات از ترامپ پیشی گرفته است.

در مجلس سنا، جمهوریخواهان به نسبت ۴۸ به ۴۶ کرسی، از دموکرات ها پیش هستند حال آنکه برای برخورداری از اکثریت، به سه کرسی دیگر نیاز دارند.

اما در رقابت ریاست جمهوری، بایدن شرایط بهتری را در مقایسه با ترامپ دارد.//مهر

 

محبت امام حسین علیه السلام

 

دوئل ترامپ و بایدن ادامه دارد

 

شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنان ادامه دارد و در ایالت های سرنوشت ساز وارد مرحله حساسی شده است. رقابت در این ایالت ها شانه به شانه پیش می‌رود. هر چند احتمال پیروزی جو بایدن به شدت افزایش پیدا کرده است اما دونالد ترامپ هنوز هم فرصت پیروزی دارد.

 

دونالد ترامپ ساعتی پیش در یک کنفرانس خبری به شدت از سیستم انتخاباتی آمریکا انتقاد کرد. ترامپ در سخنرانی خود دوباره ادعای پیروزی در انتخابات را تکرار کرد. او در عین حال خواستار توقف شمارش آرا در پنسیلوانیا و ادامه شمارش آرا در آریزونا شد.

 

این کنفرانس خبری با حاشیه هایی هم همراه بود و در واکنش به ادعای ترامپ چند شبکه‌ خبری از جمله «سی‌بی‌اس»، «ای‌بی‌سی» و «ام اس ان‌بی‌سی» سخنرانی ترامپ درباره تقلب و تخلف در انتخابات آمریکا را به طور کامل قطع کردند.

 

محبت امام حسین علیه السلام

سبقت بایدن از ترامپ در ایالت جورجیا

 

بایدن که هم اکنون با ۲۶۴ رای الکترال  از رقیب جمهوریخواهش با ۲۱۴ رای الکترال فاصله ای معناداردارد، در صورتی که بتواند ۱۶ رای الکترال ایالت جورجیا را تصاحب کند، در مجموع با ۲۸۰رای الکترال به کاخ سفید راه خواهد یافت.

تاکنون ۹۹ درصد آرا در ایالت جورجیا شمرده شده از این میزان رای شمارش شده، و تا این لحظه ترامپ و بایدن هر کدام بطورمساوی ۴۹.۴ درصد از آرای شمرده  شده را به خود اختصاص داده اند.

نکته قابل  توجه اینکه بایدن در این ایالت از ترامپ عقب بود اما با ادامه روند شمارش آرا ، نامزد دموکراتها به رقیب جمهوری خواهش رسیده و تنها کمی بیشتر از سه هزار رای با او اختلاف داردکه با توجه به کل رای های شمرده شده، رقم قابل توجهی نیست و ممکن است بایدن پیروز این ایالت و در نتیجه پیروز انتخابات امریکا شود.

با ادامه شمارش آرا در ایالت جورجیا، اختلاف میان دونالد ترامپ و جو بایدن تنها به کمتر از ۳۵۰۰ رای کاهش یافته است. این در حالی است که روز گذشته و در آغاز شمارش آرا در این ایالت، ترامپ با دهها هزار رای پیش بود.

ا کنون ۹۹ درصد آرا درایالت جورجیا (تعداد ۴۸۹۰۲۱۴) رای در جورجیا شمارش شده که ۲۴۴۳۳۶۴ رای مربوط به بایدن و ۲۴۴۶۸۵۰ رای هم مربوط به ترامپ است اما این فاصله همچنان در حال کمتر شدن است و این امکان وجود دارد که شرایط در جورجیا به کلی به نفع بایدن تغییر کند.

 

محبت امام حسین علیه السلام

بایدن پشت دروازه‌ کاخ سفید، ترامپ در اندیشه آشوب

 

 

دادگاه ایالتی پنسیلوانیا بامداد پنجشنبه شکایت کمپین ترامپ در مورد نحوه برگزاری و شمارش آرای انتخاباتی در این ایالت را رد کرد.

کمپین انتخاباتی ترامپ پیشتر اعلام کرد که به دادگاه میشیگان برای توقف کردن شمارش آرا شکایت کرده است.

بنابر آخرین آمار نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و تا این لحظه، جو بایدن با ۲۶۴ رای الکترال در برابر ۲۱۴ رای الکترال دونالد ترامپ پیش است.

زمان انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا شامگاه سه شنبه در همه ایالت ها به پایان رسید و مقام‌های انتخاباتی همچنان در حال شمارش آرا هستند.

ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا صبح روز چهارشنبه(دیروز) به وقت محلی و پیش از پایان شمارش آرا، در سخنانی با ادعای پیروزی زودهنگام در انتخابات گفت: از مردم آمریکا تشکر می‌کنم که میلیون ها نفر به من رای دادند.

او گفت بایدن حرف‌هایی می‌زند که نشان از باخت در انتخابات دارد و می‌گوید که می‌خواهند به دادگاه مراجعه کنند. این همان چیزی بود که من از روز اول گفتم. انتخابات تمام شد و این یک تقلب بود. ما جشن خواهیم گرفت . من رک بگویم که این انتخابات را بردیم و این یک روزبزرگی است.

ترامپ تاکید کرد که وی به دیوان عالی مراجعه خواهد کرد تا اجازه افزودن برگه‌های آرا پس از بسته شدن محل های اخذ رای را ندهد.

در شهرهای نیویورک، واشنگتن و بسیاری از شهرهای دیگر آمریکا، صاحبان فروشگاه و مدیران بانک ها از بیم آشوب و درگیری های خیابانی بعد از اعلام نتیجه انتخابات، اقدام به حصارکشی مقابل مغازه ها و بانک ها کرده اند.

محبت امام حسین علیه السلام

آرای الکترال بایدن افزایش یافت

 

به گزارش گاردین، تعداد آرای الکترال بایدن به ۲۶۴ رای رسیده است. در حالی‌که آرای ترامپ عدد ۲۱۴ را نشان می‌دهد.

با توجه به آرایی که تاکنون بایدن و ترامپ به دست آورده‌اند، آنها به ترتیب برای پیروزی در این رقابت، به ۶ رای دیگر و ۵۶ رای الکترال دیگر نیاز دارند.

محبت امام حسین علیه السلام

بایدن، پیشتاز کالج الکترال و آرای مردمی

 

به گزارش گاردین، بایدن با کسب 248 رای الکترال و بیش از 70 میلیون آرای مردمی تا این لحظه پیشتاز بوده است. تعداد آرای الکترال ترامپ نیز به 214 رای رسیده است.

هنوز شمارش آرای انتخاباتی در ایالت‌های میشیگان،‌ پنسیلوانیا، کارولینای شمالی، جورجیا و آلاسکا به اتمام نرسیده است. در تمامی این ایالت‌ها بجز میشیگان، ترامپ پیشتاز است. بایدن با اندکی اختلاف در میشیگان پیشتازی می‌کند و ترامپ آرای آن ایالت را به چالش کشیده است. بایدن در ایالت نوادا هم پیشتاز است. با توجه به آرایی که تاکنون بایدن و ترامپ به دست آورده‌اند، آنها به ترتیب برای پیروزی در این رقابت، به ۲۲ رای دیگر و ۵۶ رای الکترال دیگر نیاز دارند.

محبت امام حسین علیه السلام

شمارش آرای پنسیلوانیا، فردا

 

پس از نوادا، اعلام نتایج پنسیلوانیا هم به تعویق افتاد. روزنامه دیلی میل خبر داده که شمارش آرای پستی در ایالت پنسیلوانیا ممکن است تا روز جمعه طول بکشد.

آنگونه که فرماندار پنسیلوانیا خبر داده از حدود سه میلیون رای پستی این ایالت، حدود یک میلیون رای هنوز شمرده نشده است. در پنسیلوانیا  ترامپ ۵۵.۸ و بایدن ۴۳.۱ درصد آرا را دارند و هر کدام برنده شوند 20 رای الکترال این ایالت را می‌برند.

در ایالت نوادا هم ادامه شمارش آرا ساعت ۰۹:۰۰ صبح روز پنجشنبه به وقت محلی (۱۷:۳۰ پنجشنبه به وقت تهران) از سر گرفته می‌شود. در این ایالت بایدن ۴۹.۲ و ترامپ ۴۸.۶ درصد آراء را کسب کرده‌اند و برنده، 6 رای الکترال را می‌برد.

محبت امام حسین علیه السلام

بایدن میشیگان را می‌برد؟

 

تنها نتیجه 6 ایالت باقیمانده و رقابت در این ایالت‌ها نفس‌گیر شده است. شمارش آرا در نوادا و پنسیلوانیا متوقف شده است. در نوادا بایدن پیشتاز است و در پنسیلوانیا ترامپ. شمارش آرای این دو ایالت ممکن است زمان‌بر باشد.

از طرف دیگر اگرچه ترامپ در ایالت میشیگان پیشتاز است، اما اختلاف میان دو نامزد به حداقل ممکن رسیده و برخی می‌گویند ممکن است بایدن آرای این ایالت را هم ببرد.

در صورتی که بایدن ویسکانسین و میشیگان را ببرد، می‌تواند به پیروزی نهایی امیدوار باشد. ترامپ اما باید ایالت‌های بیشتری را پشت سر بگذارد.

محبت امام حسین علیه السلام

نتیجه انتخابات در انتظار 6 ایالت

 

تا کنون نتیجه قطعی انتخابات در 44 ایالت آمریکا نهایی شده است. از این میان آرای الکترال 23 ایالت به سبد ترامپریخته شده و او تا این لحظه، 213 رای الکترال را برده است.

آرای الکترال 20 ایالت هم به سبد رای بایدن رفته و او در مجموع توانسته تا این لحظه 238 رای الکترال را برنده شود. در این میان نتیجه 6 ایالت باقیمانده است. تا کنون نتیجه حدود 451 رای الکترال باقیمانده است و 87 رای الکترال در شش ایالت باقیمانده، تعیین‌کننده نتیجه انتخابات است.

ایالت آریزونا، جورجیا، میشیگان، کارولینای شمالی، نوادا، پنسیلوانیا و ویسکانسین این شش ایالت سرنوشت سازند.

در ایالت جورجیا، میشیگان، کارولینای شمالی و پنسیلوانیا ترامپ پیشتاز است و در دو ایالت نوادا و ویسکانسین بایدن اکثریت آرا را دارد.

محبت امام حسین علیه السلام

بایدن در ویسکانسین پیش افتاد

 

بر اساس آخرین نتیجه شمارش آرا، بعد از شمارش ۸۹ درصد آرا، بایدن ۴۹.۳ درصد و ترامپ ۴۹ درصد آرا را به خود اختصاص داده‌اند. این ایالت کلیدی، ۱۰ رأی الکترال دارد و پیروزی در آن می‌تواند برای هر دو نامزد سرنوشت‌ساز باشد.

گفته می‌شود اگر بایدن بتواند ویسکانسین و میشیگان را ببرد، برنده انتخابات است و حتی به رای ایالتی چون پنسیلوانیا هم نیاز ندارد.

محبت امام حسین علیه السلام

شانس ترامپ بیشتر شد!

 

تا کنون بایدن هم با کسب ۲۳۸ رای الکترال پیشتاز انتخابات است و هم در آرای مردمی. ترامپ اما تا کنون ۲۱۳ رای الکترال را کسب کرده است. اگرچه بایدن پیشتاز نتایج است، اما گویا در ایالت‌های مهم شمارش آرا به نفع ترامپ است. یعنی ایالت‌های ویسکانسین، میشیگان، پنسیلیوانیا، کارولینای شمالی و جورجیا ترامپ تا این لحظه رای بیشتری کسب کرده.

در مقابل جو بایدن فقط در ایالت نوادا وضعیت بهتری در مقایسه با ترامپ دارد.

بایدن اگر فقط پنسیلوانیا را ببرد برنده می‌شود اگرچه می‌گویند آرای پنسیلیوانیا تا پابان امروز اعلام نمی شود. اما اگر بایدن در ایالت ویسکانسین و میشیگان برنده شود، حتی اگر پنسیلوانیا را هم به ترامپ واگذار کند، باز هم پیروز است.

محبت امام حسین علیه السلام

 

کمپین انتخاباتی ترامپ خواستار توقف شمارش آرا در ایالت میشیگان شد

 

«جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در یک ایالت حساس و کلیدی دیگر یعنی میشیگان، با ترامپ برای کسب ۲۷۰ رأی الکترال جهت راه یابی به کاخ سفید بطور تنگاتنگی رقابت می‌کند.

با توجه به اینکه ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ اکثریت آرا در ایالت‌های ویسکانسین و میشیگان را از آن خود ساخت، اکنون با پیروزی بایدن در ایالت ویسکانسین و پیشتازی او در ایالت میشیگان، کمپین انتخاباتی ترامپ عصر روز چهارشنبه اعلام کرد که برای توقف روند شمارش آرا در ایالت میشیگان یک دادخواست حقوقی تنظیم کرده است و مدعی شد که این کمپین انتخاباتی به مراکز شمارش آرا جهت نظارت بر روند گشایش آرا دسترسی کافی نداشته است.

لازم به ذکر است که بایدن با اختلاف ۴۵ هزار رأی در ایالت میشیگان از ترامپ پیش است.//مهر

محبت امام حسین علیه السلام

ترامپ خواستار بازشماری آرا ویسکانسین می شود

 

کمپین انتخاباتی «دونالد ترامپ» روز چهارشنبه اعلام کرد که «به زودی» خواستار بازشماری آرا در ایالت ویسکانسین خواهد شد.

این در حالی است که طبق قوانین ایالتی ویسکانسین، تا زمانی که کمیسیون انتخاباتی این ایالت فرآیند جمع آوری آرا از کمیته‌های انتخاباتی بخش‌های این ایالت را به انجام نرساند، هیچ کمپین انتخاباتی نمی‌تواند خواستار بازشماری آرا شود.

«بیل استپین» مدیر کمپین انتخاباتی ترامپ در بیانیه‌ای مدعی شد: «به رغم نظرسنجی‌های عمومی و مضحکی که به عنوان تاکتیکی برای جلوگیری از [شرکت] رأی دهندگان استفاده شد، ویسکانسین شاهد یک رقابت بسیار تنگاتنگ بود؛ همانگونه که همیشه انتظار داشتیم. گزارش‌هایی مبنی بر اقدامات خلاف قانون در چندین بخش این ایالت در دست است که باعث بروز تردیدهای بسیار جدی در مورد اعتبار این نتایج می‌شود. رئیس جمهور در شرف ارائه درخواستی برای بازشماری [آرا] است و ما فوراً این کار را انجام خواهیم داد».

به گزارش مهر، ادامه شمارش آرای حضوری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت ویسکانسین، پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در این انتخابات را نشان می‌دهد.بدین ترتیب، بایدن در این ایالت از دونالد ترامپ رقیب جمهوریخواه خود جلو زده است.

سایت انتخابات آمریکا در این خصوص اعلام کرد: «با شمارش ۹۵ درصد از آرای ایالت کلیدی ویسکانسین، بایدن ۴۹.۶ و ترامپ ۴۸.۹ درصد آرا را به خود اختصاص داده‌اند».

گفتنی است که ایالت ویسکانسین ۱۰ رأی الکترال دارد.//مهر

 

محبت امام حسین علیه السلام

ترامپ: ما پیروز انتخابات شدیم اما تقلب بزرگی در حال رخ دادن است

 

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در اولین سخنرانی خود در حالیکه شمارش آراء  هنوز به پایان نرسیده است، خود را پیروز انتخابات اعلام کرد و گفت: «ما برای یک جشن بزرگ آماده می‌شویم».

وی با اشاره به احتمال تقلب در انتخابات گفت: «واضح است که ما پیروز انتخابات شدیم اما تقلب بزرگی در حال رخ دادن است که این باعث شرمساری این کشور است. به دیوان عالی خواهیم رفت».

رئیس‌جمهور آمریکا ضمن قدردانی از میلیون‌ها نفری که به وی رأی‌داد‌اند، گفت که بعضی به دنبال سلب حق آنها هستند.

در حالیکه هنوز شمارش آراء تکمیل نشده است، ترامپ مدعی پیروزی در پنسیلوانیا با 20 رأی الکترال شد.//تابناک

محبت امام حسین علیه السلام

 

بایدن: ما در راه پیروزی در انتخابات هستیم 

 

جو بایدن نامزد دموکرات‌ در اولین سخنرانی خود در حالیکه هنوز شمارش آراء به اتمام نرسیده، به هواداران خود گفت که ناامید نشوید و در مسیر پیروزی قرار داریم.

وی در جمع هواداران خود در خصوص پیروزی در انتخابات ابراز امیدواری کرد و گفت: «ما این انتخابات را خواهیم برد، ایمان داشته باشید».//تابناک

محبت امام حسین علیه السلام

 

۰۲:۰۲ واکنش ستاد بایدن به درخواست بازشماری آراء ویسکانسین

درخواست برای بازشماری آراء در ایالت ویسکانسین رقت‌انگیز است. موضوع کاملا آشکار و ساده است، دونالد ترامپ ویسکانسین را باخته، در حال باختن میشیگان و البته ریاست‌جمهوری است.//مشرق

محبت امام حسین علیه السلام

۰۱:۵۹ ترامپ بازهم مدعی پیروزی در انتخابات شد

ترامپ در توئیتی با ادعای اینکه در ایالت‌های جورجیا، کارولینای شمالی و پنسیلوانیا پیروز شده، مدعی شد اگر بخش زیادی از آراء او در میشیگان را مخفیانه دور نریخته بودند، در آنجا نیز پیروز می‌شد.

 

محبت امام حسین علیه السلام

 فاکس‌نیوز» هم بایدن را پیروز میشیگان اعلام کرد

 شبکه فاکس‌نیوز با بیان اینکه بایدن با اختلاف بیش از ۶۰ هزار رأی در ایالت میشیگان پیروز شده، تعدا آراء الکترال او را (با احتساب پیروزی در آریزونا) به رقم ۲۶۴ افزایش داد.با این حساب، او برای پیروزی در انتخابات فقط به ۶ رأی الکترال دیگر نیاز دارد.

 

 

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍