کدخبر : 3855

رئیس فدرال رزرو اعلام کرد: «دارایی‌های رمزنگاری بسیار بی ثبات هستند، بیت کوین را ببینید، به همین دلیل عنوان ذخیره ارزش مفید نیستند.»

در یک وبینار تحت حمایت بانک تسویه حساب‌های بین المللی (BIS) (سازمانی بین‌الملی که همکاری و مشارکت‌های پولی و مالی را تقویت می‌کند و به عنوان یک بانک به بانک‌های مرکزی، خدمات می‌دهد.) در روز دوشنبه، رئیس فدرال رزرو، جروم پاول، در مورد ارز رمزنگاری شده صحبت کرد او به طور مشخص به بیت کوین اشاره کرد.

رئیس فدرال رزرو توضیح داد: «دارایی‌های رمزنگاری بسیار بی ثبات هستند، بیت کوین را ببینید، به همین دلیل عنوان ذخیره ارزش بسیار مفید نیستند؛ و هیچ چیز پشتوانه آن‌ها نیست. آن‌ها بیشتر یک دارایی برای حدس و گمان هستند. آن‌ها همچنین به طور خاص به عنوان وسیله پرداخت استفاده نمی‌شوند.»

پاول ادامه داد که با دارایی‌های رمزنگاری شده، «مردم باید خطرات را درک کنند. نکته اصلی این است که نوسانات وجود دارد. همچنین برای استخراج معادن ارز‌های دیجتالی نیاز به انرژی بسیار زیاد دارد و این که هیچ چیزی از این ارز پشتیبانی نمی‌کند.» پس از این خبر قیمت بیت کوین سقوط کرد و در حال حاضر قیمت بیت کوین با کاهش بیش از ۵ درصد به قیمت ۵۴ هزار و ۵۴۶ دلار رسید.

افزایش دلار متوقف شد

صعود اخیر نرخ دلار که به پشتوانه افزایش نرخ بازده اوراق قرضه رخ داده بود متوقف شد. شاخص دلار آمریکا، که یورو را در برابر سبد معاملات تجاری شش ارز اصلی اندازه گیری می‌کند، با کاهش بازده اوراق قرضه آمریکا ۰.۲۱ ٪ کاهش یافت و به ۹۱.۶۹ رسید و نرخ بازده اوراق خزانه داری پس از رسیدن به بالاترین سطح ۱۴ ماهه هفته گذشته به زیر ۱.۷ ٪ رسید.

آینده تاریک برای طلا

طبق گفته StoneX، انتظار می‌رود قیمت طلا کمی بالاتر از ۱۷۳۰ دلار در هر اونس باشد، این فلز گرانبها تا حراج اوراق قرضه آمریکا در این هفته حرکت ناگهانی ندارد.

رونا اوکانل، رئیس تجزیه و تحلیل بازار‌های مناطق EMEA و آسیا در StoneX گفت: «قیمت طلا امروز تا حدی صبر کرده است، در حالی که بازار حرفه‌ای به دنبال حراج‌های اوراق قرضه ایالات متحده است که در این هفته برگزار می‌شود.»

قیمت طلا در روزی که گذشت با کاهش ۶ دلاری رو به روشد و به هزار و ۷۳۸ دلار رسید.

نوسانات شدید قیمت نفت

نفت در تلاش است تا روند صعودی قوی خود را در چهار ماه گذشته بدست آورد، زیرا محدودین‌های جدید کرونا در اروپا بر قیمت نفت خام تاثیر می‌گذارد و تلاش دارد تا از بدترین هفته از پایان ماه اکتبر بهبود پیدا کند.

وست تگزاس اینترمدیت معامله شده در نیویورک، معیار نفت خام ایالات متحده، قبل از اینکه فقط ۱۵ سنت یا ۰.۲ ٪ با قیمت ۶۱.۵۵ دلار در هر بشکه تسویه شود، در تمام روز نوسانات شدیدی داشت. در حالی که این WTI با رشد ۲.۴ درصدی نسبت به روز جمعه روبرو شده بود، پس از افت خالص هفته گذشته (۶.۴ درصدی) یه سختی توانست از ناامیدی روند بهبود پیدا کند.

معاملات جهانی لندن، معیار جهانی نفت خام، تنها ۹ سنت یا ۰.۱ درصد با قیمت ۶۴.۵۳ دلار به فروش رسید. مانند WTI، برنت نیز در روز جمعه صعود کرد، با ۲ ٪ افزایش پیدا کرد.

 

 

آنچه دیگران می خوانند:
ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍