کدخبر : 3655

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از رشد بهای طلای جهانی و رشد نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و ۵۴۳ هزار تومان رسید.

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر ضعیف شدن دلار و تقویت انتظارات تورمی پس از تصویب لایحه کمک اقتصادی در سنای آمریکا، افزایش یافت و از پایین‌ترین رکورد ۹ ماه گذشته که روز جمعه به آن سقوط کرده بود، فاصله گرفت.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۷۰۵ دلار و ۷۸ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز جمعه به ۱۶۸۶ دلار و ۴۰ سنت نزول کرده بود که پایین‌ترین قیمت از هشتم ژوئن بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۷۰۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.

مارگارت یانگ، استراتژیست دیلی فارکس اظهار کرد: بهبود فضا پس از تصویب لایحه کمک اقتصادی ۱.۹ تریلیون دلاری آمریکا و افت شاخص دلار، به قیمت‌های طلا کمک کرده اند.

سنای آمریکا روز شنبه برنامه کمک مالی کرونایی ۱.۹ تریلیون دلاری که از سوی جو بایدن، رییس‌جمهور آمریکا پیشنهاد شده است را تصویب کرد و لایحه نهایی، شامل بودجه ۴۰۰ میلیارد دلاری برای صدور چک‌های ۱۴۰۰ دلاری برای بسیاری از شهروندان آمریکایی است.

یانگ گفت: تورم به دلیل افزایش قیمت نفت و فلزات پایه، قطعا بالا می رود و بخشی از چک‌های کمکی که مردم دریافت می‌کنند ممکن است به سرمایه‌گذاری در صندوق‌های ETF طلا اختصاص پیدا کند تا ارزش پولشان را در برابر تورم آینده حفظ کنند.

دلار در برابر ارزهای رقیب کاهش یافت و بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا هم از بالاترین رکورد یک ساله که روز جمعه به آن صعود کرده بود، عقب نشست.

استفن اینس، استراتژیست بازار جهانی اکسی کورپ در یادداشتی نوشت: طلا به دلیل خوش‌بینی به احیای اقتصادی قوی و رشد سریع‌تر از حد انتظار بازده اوراق قرضه، دچار سقوط قیمت شده است اما بازار طلا ممکن است افت بیش از حد سریعی را تجربه کرده باشد.

بر اساس گزارش رویترز، موجودی طلای اس‌پی‌دی‌آر گلد تراست که بزرگترین صندوق ETF تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز جمعه به پایین‌ترین میزان در ۱۰ ماه گذشته سقوط کرده بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۲.۳ درصد افزایش، به ۲۵ دلار و ۷۶ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، ۲۳۴۱ دلار و ۶۲ سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۱.۱ درصد افزایش، به ۱۱۴۲ دلار و ۶۰ سنت رسید.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز دوشنبه ۱۸ اسفند ساعت ۱۹، با ۳۳۱ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۴،۳۲۱ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز ‌دوشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۴ هزار و ۳۲۶ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۳ هزار و ۸۴۴ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز ‌‌دوشنبه ۱۸ اسفند ساعت ۱۹، با ۴۱۳ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۹،۲۸۷ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۹ هزار و ۲۹۰ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۷۱۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم ده میلیون و ۲۹۸ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ده میلیون و ۵۴۳ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۳ میلیون و ۸۵۰ تومان و دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است.

 

 

 

 

منبع:تجارت نیوز

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍