کدخبر : 3512

طلای ۱۸ عیار نسبت به روز گذشته با هشت هزار تومان کاهش به یک میلیون و ۷۴ هزار تومان رسید. نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران می‌گوید فردا بازار جهانی طلا روند کاهشی دارد و احتمالا طلا و سکه هم در بازار ایران ارزان می‌شود.

 امروز طلا و سکه ارزان شد. به گفته فروشندگان طلا علت کاهش قیمت طلا به افت قیمت دلار و عقب‌نشینی مردم از بازار طلا مربوط است. به گفته نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران، احتمالا فردا قیمت طلا در بازارهای جهانی روند کاهشی دارد، بنابراین پیش‌بینی می‌شود طلا و سکه هم ارزان شود.

آیا با توجه به سپری شدن روزهای پایان سال تقاضا برای خرید سکه و مصنوعات طلا وجود دارد؟ محمد کشتی‌آرای به تجارت‌نیوز پاسخ می‌دهد: شب عید مردم بیشتر به فکر تهیه مایحتاج زندگی هستند. از این ‌رو تقاضا برای خرید طلا و سکه به طور چشمگیری کاهش یافته و تقاضایی برای خرید طلا در بازار مشاهده نمی‌شود.

روز گذشته ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلای تهران گفته بود: «با کاهش ۸۵ دلاری انس جهانی، طلا و سکه هم ارزان می‌شود.» پیش‌بینی که محقق شد.

به گفته نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران، در اسفند ماه تمام بازارها راکد هستند. به نظر می‌رسد تقاضا برای خرید طلا در موقع مناسب‌تری ایجاد شود.

 

انواع سکه چقدر ارزان شد؟

با کاهش دلار سکه چه تغییری کرد؟ کشتی‌آرای در پاسخ به این سوال توضیح می‌دهد طلای ۱۸ عیار با هشت هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت یک میلیون و ۷۴ هزار تومان رسید. قیمت سکه طرح جدید نسبت دیروز ۱۳۰ هزار تومان کاهش یافت و با قیمت ۱۱ میلیون تومان معامله شد. همچنین حباب سکه با کاهش قیمت دلار به ۵۵۰ هزار تومان رسید.

نیم سکه نسبت دیروز ثابت باقی ماند و با قیمت ۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان فروخته شد. ربع سکه اما ۵۰ هزار تومان گران شد و با قیمت ۴ میلیون و ۵۰ هزار تومان داد و ستد شده است. سکه گرمی اما ثابت باقی ماند و با قیمت ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله شد.

 

 

منبع:تجارت نیوز

آنچه دیگران می خوانند:
ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍