کدخبر : 279

در سومین روز هفته، سکه در همان آغاز روز به کانال ۱۴ میلیونی بازگشت. البته سکه‌بازان انتظار قیمت‌های بالاتری هم دارند. حالا باید دید قیمت‌ها امروز چه تغییری می‌کند، آیا قیمت طلا و سکه امروز روند افزایشی خواهند داشت؟

به گزارش رصدبورس، قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز دوشنبه ۱۴ مهر با 37,100 تومان افزایش، یک میلیون و 338 هزار و 300 تومان معامله شد.

همچنین دنیای اقتصاد در این مورد نوشت: قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی که سرمایه گذاران به دنبال اطلاعات شفاف‌تر درباره وضعیت سلامت رئیس‌جمهور آمریکا بودند، تغییر چندانی نداشت. بهای هر اونس طلا با اندکی افزایش نسبت به آخرین قیمت در هفته گذشته به 1906 دلار و 36 سنت در هر اونس (تا ساعت 16دیروز به وقت تهران) رسید.

به گفته کارشناسان برای افزایش قیمت طلا به بسته‌های محرک مالی جدید نیاز داریم. بدون چنین عاملی احتمالا قیمت طلا رو به کاهش خواهد گذاشت. از طرفی در مقطع فعلی سرمایه‌گذاران برای فروش طلا تردید دارند، زیرا در آستانه انتخابات آمریکا میزان عدم قطعیت موجود در بازار افزایش یافته است. قیمت فلز زرد از ابتدای امسال تاکنون تحت تاثیر بسته‌های محرک مالی بانک‌های مرکزی جهان شاهد رشد تقریبا 25 درصدی بوده است، همچنین در معاملات آتی روز دوشنبه، هر اونس طلا با 45/ 0 درصد افزایش، به ۱۹10 دلار رسید.

 

بازگشت سکه به کانال 14 میلیونی

در معاملات روز دوشنبه طلا و سکه نیز پا به پای دلار حرکت کرد و سکه تمام بهار آزادی دوباره وارد کانال 14 میلیون تومانی شد، این در حالی است که سکه در روز یکشنبه با کاهش نرخ ارز در بازار آزاد تهران، نیز کاهش قیمت داشت و کانال 14 میلیونی را ترک کرده بود.

اما با بازگشت دلار به محدوده 29 هزار تومانی سکه بار دیگر افزایش یافت و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید روز گذشته با افزایش 800 هزار تومانی به قیمت 14 میلیون و 300هزار تومان فروخته شد که نسبت به روز معاملاتی یکشنبه6درصد افزایش را نشان می‌دهد. از طرفی با آغاز معاملات هفته جاری در بازار جهانی بهای اونس اندک افزایش یافت که این مهم خود بر قیمت سکه تاثیر بسزایی دارد.

منبع :تجارت‌نیوز

آنچه دیگران می خوانند:
ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍