کدخبر : 1303

قیمت اونس جهانی طلا با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با رشد مواجه شد.

به گزارش رصدبورس به نقل از رویترز با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا که به زعم کارشناسان نتیجه آن در بازار‌های جهانی تاثیرگذار خواهد بود، سرمایه‌گذاران امروز (دوشنبه) تمایل کمتری به سرمایه‌گذاری در بازار طلا از خود نشان داده‌اند.

به گزارش رویترز، ارزش شاخص دلار امروز با افزایش روبه‌رو شد و همچنین افزایش اندک بهای طلا را در بازار‌های جهانی شاهد بودیم.
بهای هر اونس طلا امروز با ۱۲ صدم درصد افزایش به یک‌ هزار و ۸۸۱ دلار و هفت سنت رسید.همچنین هر اونس طلا در معاملات آتی برای تحویل در ماه دسامبر (آذر- دی) هم با یک صدم درصد افزایش به یک‌هزار و ۸۸۰ دلار و ۱۰ سنت صعود کرد.

به باور کارشناسان، در صورت تصویب بسته محرک مالی در آمریکا، شاخص ارزش دلار کاهش می‌یابد که این مساله می‌تواند مسیر را برای افزایش بهای طلا به عنوان سرمایه‌گذاری قابل اطمینان فراهم آورد.

از دیگر سو، مساله انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا به سبب تشدید بحران کرونا و تاثیراتی که می‌تواند بر بازار جهانی طلا داشته باشد، قادر به افزایش بهای طلا در بازار‌های جهانی است.

همچنین راشاتودی در گزارشی به نقل از شورای جهانی طلا اعلام کرده است: به سبب گسترش بیماری کرونا، از آغاز سال جاری میلادی تاکنون سرمایه‌گذاران و بانک‌های مرکزی تمایل اندکی به سرمایه‌گذاری در بازار جهانی طلا از خود نشان داده‌اند.

آمار‌های شورای جهانی طلا نشان می‌دهد میزان تقاضای جهانی برای فلز زرد از ابتدای سال ۲۰۲۰ با کاهش ۱۰ درصدی روبرو شده است و همچنین بانک‌های مرکزی برخی از کشور‌های برای کاهش تاثیر کرونا بر اقتصاد خود اقدام به فروش ذخایر طلای خود می‌کنند.
منبع :باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍