کدخبر : 2305

کارشناس بازار سرمایه گفت:سهام صندوق پالایش یکم از ارزش بالایی برخوردار است و فروش آن طی یک یا دوماه آینده می‌تواند به ضرر سهامدار تمام شود.

به گزارش رصدبورس محمد علی احمدزاده اصل ، در رابطه با علت منفی شدن نماد صندوق پالایش یکم در روزهای اولیه بازگشایی گفت: اکنون فصل فروش سهام نیست از طرف دیگر نباید حرف هایی بزنیم که مردم را بدون آگاهی ترغیب به ورود در این بازار کنیم.

احمدزاده گفت:افرادی که ورود و خروجشان به بورس بر اساس سوداگری است نمی توان به آنها خرید سهام شرکت های پالایشگاهی و پتروشیمی را توصیه کرد زیرا این گونه از اشخاص به دنبال سود موقت و کوتاه مدت هستند پس برای بازار نیز سود چندانی ندارند .

او افزود: سهم‌ صندوق پالایش یکم به علت ارزش‌های جایگزینی وسود آوری از ارزش بالایی برخوردار است و فروش این سهام در صورت عدم نیاز طی یک یا دوماه آینده می‌تواند به ضرر سهامدار تمام شود توصیه ما این است که اشخاص این سهام  ارزشمند را حفظ کنند.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: بعضی از اشخاص اعم از حقیقی‌ها یا حقوقی‌ها که درمدت دنبال کسب سود هستند و به دلیل رفتار سوداگرانیشان از روز بازگشایی صندوق پالایش یکم  اقدام به فروش این سهم کردند، نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد قطع به یقین افرادی که از بازار خارج شده اند مجبور می‌شوند که طی چند روز آینده این سهام را با قیمت بالاتری خریداری کنند.

احمدزاده اصل در رابطه با امر بازار گردانی در صندوق پالایش یکم، گفت: بازار گردانی یک امر کنترلی است، که در مرحله نخست اجازه نمی دهد که بازار از حالت عادی خارج شود و در مرحله بعدی به بالا نگه داشتن حجم نقدینگی کمک می کند، اینکه عده‌ای انتظار دارند که بازار گردانان منابعشان را در امر سوداگرانه خرج کنند، نادرست است.

او گفت:نمادهای شرکت های پالایشگاهی‌ از ابتدای سال با رشد خوبی مواجه بودند و  برای بازه ای دچار اصلاح شدند اما دوباره رشد خواهند کرد.

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍