کدخبر : 8

بسیاری از سهامداران نسبت به توقف فروش سهام عدالت در کارگزاری‌ها از جمله کارگزاری مفید گله‌مند هستند چراکه انتظار آنها برای دریافت پول سهامشان بدون نتیجه مانده است، علت این تاخیر طولانی چیست؟

به گزارش رصدبورس، درطول یک ماه و نیم گذشته و با تغییر روش فروش سهام عدالت موج اعتراضات سهامداران نسبت به کارگزاری‌ها بالا رفته است.

در بین مشتریان کارگزاری مفید دو گروه وجود دارند، گروه اول می‌گویند کارگزاری مفید، سهام عدالت را فروخته اما پول آن را واریز نمی‌کند و فروش‌ها در پرتفوی سهام مشخص است اما گروه دوم می‌گویند مدت زمان زیادی از ثبت درخواست فروش می‌گذرد اما هنوز کارگزاری درخواست‌های فروش را انجام نداده است.

«مفید یکماهه هیچ فروش و واریزی نداره. جز سهم مارون و جم که ۲۵ شهریور فروخت و قیمتی نبود چون تعداد سهم هاش کمه»

«الان حدود دوهفته هست سهام عدالتم در درگاه کارگزاری مفید فروختم ولی هیچ خبری نشده»

«من سهاممو کارگزاری مفید فروختم الان۲هفته همش میزنه ارسال شده.یعنی چی بلاخره فروخته یانه»

«الان ۳ ماهه از طریق کار گذاری مفید ثبت فروش کردم برا سهامم هنوز نفروختن»

«بعد یه ماه تازه مفید از ۳۰ تا سهمم فقد وبصادرو فروخته.»

دشواری فروش سهام عدالت

در این خصوص پاسخ کارگزاری مفید نیز همانند دیگر کارگزاری‌ها، سخت شدن فروش در روش بلوکی است.

روابط عمومی کارگزاری مفید به تجارت‌نیوز گفت: در حال حاضر کم‌وبیش با سختی‌هایی مواجه هستیم چراکه پس از بلوکی شدن فروش سهام عدالت، این امر وابسته به مذاکره با حقوقی‌هایی شده که عملا تمایل زیادی به خرید در شرایط فعلی بازار ندارد؛ لذا علی‌رغم تلاش مداوم در این مسیر دشواری‌ها بیشتر شده است.

دیگر کارگزاری‌ها نیز به این موضوع اشاره کرده‌اند تا جایی که طبق گفته مدیر عامل کارگزاری فارابی 2500 میلیارد تومان سهام عدالت در این کارگزاری آماده فروش است اما سازمان بورس و نهادهای نظارتی اجازه فروش سهام عدالت را به خاطر شرایط بازار نمی‌دهند.

مدیر معاملات کارگزاری بانک رفاه نیز گفت: خریداری برای سهام عدالت وجود ندارد و حدود یک ماه است که هیچ درخواست فروشی انجام نشده است.

منبع :تجارت‌نیوز

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍