کدخبر : 317

یک کارشناس اقتصادی باسابقه در آمریکا معتقد است که پیروزی جو بایدن در انتخابات پیش روی آمریکا می‌تواند خبری بد برای کل اقتصاد آمریکا و بورس این کشور باشد.

به گزارش رصدبورس،  پیتر شف، کارشناس باسابقه بورس آمریکا ، گفت: پیروزی جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات پیش روی آمریکا، می‌تواند خبر بدی برای بورس و کل اقتصاد آمریکا باشد. 

وی طی مصاحبه‌ای در باره نتیجه انتخابات آمریکا گفت: پیروزی جو بایدن یعنی ضعیف شدن هر چه بیشتر آمریکا و اینکه بانک مرکزی این کشور مجبور خواهد بود به سمت اجرای سیاست‌های انبساطی پولی بیشتر برود. 

شف ادامه داد: بنابراین در پس این اقدام‌ها شاهد افزایش خیلی بیشتر تورم و چاپ پول سنگین از سوی بانک مرکزی آمریکا در دولت بایدن خواهیم بود. 

این کارشناس آمریکایی ادامه داد: به احتمال زیاد در دولت احتمالی بایدن شاهد اجرای سیاست‌های انبساطی بیشتر نسبت به دولت ترامپ خواهیم بود که این مسئله به اوج گرفتن حباب در بورس آمریکا منجر خواهد شد. 

وی افزود: افزایش مالیات بر درآمد شرکت‌ها که نامزد دموکرات وعده آن را داده فقط شرایط را بدتر می‌کند. 

شف تاکید کرد: افزایش دریافت مالیات از شرکت‌ها متعاقبا به کاهش ارزش ذاتی شرکت‌ها و در نتیجه قیمت واقعی سهام آنها منجر خواهد شد. بنابراین باعث می‌شود که شاهد بزرگ‌تر شدن حباب وال‌استریت باشیم. 

منبع :افکارنیوز

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍