کدخبر : 81

مهم ترین اخبار بورس دوشنبه 7 مهرماه 99 را در ادامه مطلب مشاهده می کنید

انتقال منابع صندوق توسعه ملی به بورس

رئیس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه از تنظیم پیش‌نویس قرارداد این صندوق با صندوق توسعه ملی خبر داد.

برای مشاهده ادامه مطلب اینجا کلیک کنید

محبت امام حسین علیه السلام

حجم معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه

متاسفانه در حال حاضر نزدیک به ۸۰ درصد معاملات بازار سرمایه از طریق سرمایه‌گذاران حقیقی و اغلب به صورت برخط و تنها پنج درصد معاملات از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری در حال انجام است.

محبت امام حسین علیه السلام

 

شرایط دریافت وام مسکن + مبلغ

امروز سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان در تهران، با افزایش ۶۰ درصدی از ۲۵۰ میلیون تومان به ۴۰۰ میلیون تومان رسید.

برای مشاهده ادامه مطلب اینجا کلیک کنید

 

محبت امام حسین علیه السلام

 

تلاش دولت برای رونق اقتصادی با مشارکت بورس

فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی در گفتگو با برنامه رهیافت رادیو اقتصاد با اشاره به حواشی‌های بسیار و بی اساس در خصوص کسری بودجه و برداشت دولت از بانک مرکزی اظهار کرد: دولت در 6 ماهه نخست سال حتی یک ریال به بانک مرکزی وابستگی نداشت.

وی افزود: از اقدامات مهم دولت برای جایگزینی تامین مالی می‌توان به صرفه‌جویی هزینه‌ها، عرضه دارایی‌های دولتی بصورت فراگیر، فروش اوراق و نیز وصول مالیات اشاره کرد.

دژپسند از تلاش دولت برای رونق اقتصادی با مشارکت بازار سرمایه خبر داد.

محبت امام حسین علیه السلام

 

بهترین کارگزاری های ایران کدام است؟

در حال حاضر تعداد کارگزاری‌های موجود در کشور بسیار زیاد می‌باشد و این سؤال را نزد سرمایه‌گذار ایجاد می‌نماید که بهترین کارگزاری های بورس سهام کدامند تا اقدام به افتتاح حساب کنم؟

برای مشاهده ادامه مطلب اینجا کلیک کنید

 

محبت امام حسین علیه السلام

 

نوسان‌گیران بورسی به کدام بازار خواهند رفت؟

تا پیش از شروع دوره ریزش شاخص بورس، روزانه به صورت میانگین بیش از هزار میلیارد تومان نقدینگی جدید وارد بازار سهام می‌شد. در دوره اوج شاخص بورس در امسال میزان معاملات بازار سهام به رقمی بین 25 هزار میلیارد تومان تا 30 هزار میلیارد تومان رسیده بود. اما پس از تصمیم جدید مقامات بورس برای سهامداران مبنی بر ممنوعیت نوسان‌گیری روزانه، میزان معاملات روزانه بورس هم‌اکنون به شدت افت کرده است.

امروز دوشنبه، هفتم مهر ماه امسال ارزش معاملات روزانه بورس در حالی به 2.6 هزار میلیارد تومان رسیده که این رقم در هفته پیش هم حدود شش هزار میلیارد تومان بود. بنابراین به نظر می‌رسد پس از اینکه تصمیم‌گیران بازار سهام فروش سهام خریداری شده در روز خرید را ممنوع کرده‌اند، ارزش معاملات بازار سهام نسبت به هفته گذشته نصف و نسبت به دوره اوج شاخص بورس یک دهم شده است.

محبت امام حسین علیه السلام

تحلیل  بورس دوشنبه 7 مهر

در حالی که محدود مقاومتی یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد از شاخص کل تاثیر چشم‌گیری روی روند بازار در آینده خواهد داشت اما امروز نیز بازار بیش از دو درصد ریزش کرد، اما چه عواملی روی روند بازار تاثیرگذار خواهد بود؟

برای مشاهده ادامه مطلب اینجا کلیک کنید

 

 

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍