کدخبر : 794

بازار سرمایه امروز در شروع معاملات با افزایش عرضه در بیشتر نماد‌ها آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار رصدبورس ، امروز(سه‌شنبه؛ ۲۹ مهر) بازار با ادامه جو سنگین فروش آغاز شده و در عمده نمادها شاهد شکل گیری صفوف قابل توجه فروش هستیم‌.

عرضه و تقاضا در بورس

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۹ مهر

عرضه و تقاضا در فرابورس

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۹ مهر

خودرو با صف فروش حدود ۱.۸ میلیاردسهم در صدر عرضه‌های امروز قرار دارد.

معاملات فملی با صف فروش در قیمت ۲۳۶۱ تومان و با حجم حدود ۱۶۰ میلیون سهم شروع شد.

در گروه خودرویی‌ها شاهد صف فروش بیش از ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون سهمی خودرو و صف فروش بیش از ۱ میلیارد نماد خساپا هستیم.

در بانکی‌ها صفوف فروش تمام نماد‌ها را نظاره گریم. وتجارت با صف فروش بیش از ۱ میلیارد سهمی روبروست. وبملت صف فروش بیش از ۳۰۰ میلیونی دارد. وبصادر در قیمت ۳۸۱ تومان صف فروش بیش از ۷۰۰ میلیون دارد.

در فرآورده‌های نفتی شپنا بیش از ۳۰۰ میلیون صف فروش در قیمت ۱۷۶۹ تومان را تجربه می‌کند و تمام نماد‌ها در کف قیمت روزانه با صف فروش مواجه هستند.

افت ۱۳هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۴۴۸هزار واحد قرار گرفته است.

ختور،کبافق و کحافظ بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های فولاد، فملی و تاپیکو بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

بانکی‌ها نیز معاملاتی پر عرضه را تجربه می‌کنند. وبملت٬ وتجارت٬ وبصادر٬ وپارس و ونوین همسو با دیگر هم گروهی‌های خود با افت قیمت همراه اند.

نماد‌های شصدف، شاروم، شسینا، شکف، شتولی در حال حاضر صفوف خرید گروه شیمیایی را تشکیل می‌دهند.

نماد قرن در حاشیه صفر تابلو در حال معامله است.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۲۰هزار و ۵۴۹واحدی (۱.۳ درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۴۴۱هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۴درصدی مواجه شد.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود ۷۰۰میلیارد تومان رسید.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۲۰۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند. نماد‌های خودرو، وبملت، شپنا، فولاد، فملی، وتجارت و پترول در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس و نماد‌های ذوب، شگویا، آریا، صبا، شاروم و سبزوا و سمگا در گروه پربیننده‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

آخرین قیمت ۲۸نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۶۹نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۴۳۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۱۱هزار و ۲۴۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروش که در سیستم معاملات ثبت شده به ۱۰هزار و ۸۱۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش خودرو، شپنا و فولاد به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام خودرو حدود ۵۸۰هزار میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. همچنین بیشترین تقاضا در صفوف خرید شاروم، ولپارس و کدما مشاهده می‌شود.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۳۴۰میلیارد تومان (۸۰درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر ۳هزار و۸۰۰میلیارد تومان (۳۴درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۲نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۶۵نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف گروه صنعتی ملی (وملی) به ۲.۷درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش هزار و ۵۹۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «فلزات اساسی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن هزار و ۵۴۰میلیارد تومان می‌شود. گفتنی است که بازار آنچان مورد کم لطفی معامله‌گر‌ها قرار گرفت که هیچ گروهی صف خرید ندارد.

حدود ۳۳ درصد از ۱۱هزار و ۶۷۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع ۷۰۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۶۷۶ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۲هزار و ۳۷۰میلیارد تومان خواهد رسید.

در ساعت ۱۰:۱۰ شاهد رشد حداکثری بگیلان و شکل گیری صف خرید در آستانه قیمتی ۲۸,۶۶۹ ریال هستیم.

حجم صف فروش فولاد و فملی با سرعت کمی در حال کاهش است.

 صف فروش بجهرم جمع شد.

سیتا مثبت شد.آبادا هم با افزایش تقاضا در سقف قیمتی ۲۰۵۸ تومان روبه رو است.

نماد ولساپا در قیمت ۳۷۵ تومان صف خرید نزدیک به ۱۰۰ میلیون سهم را تجربه می‌کند.

در گروه برقی‌ها نماد بجهرم از محدوده منفی به محدوده مثبت رسید و سهم در قیمت ۴۱۶ تومان در حال داد و ستد است. بپیوند در سقف قیمت روزانه با صف خرید دنبال می‌شود.

نماد نوری با رشد بیش از ۲ درصد قیمت همراه است و سهم در قیمت ۱۶۲۰۰ تومان دنبال می‌شود.نوری صف خرید شد.

آپ مثبت شد.

صف فروش وسپهر ریخت.

فخوز مثبت شد.

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍