کدخبر : 3879

مدیرعامل کارگزاری آریانوین گفت:در سال ۱۴۰۰ دو موضوع انتخابات ریاست جمهوری و برجام بر بازار اثرگذار است.

حامد ستاک با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ دو موضوع انتخابات ریاست‌جمهوری و برجام بر بازار اثرگذار است، اظهار کرد: مشخص شدن هر کدام از این موضوعات به ویژه انتخابات تاثیر قابل توجهی دارد.

کارشناس بازارسرمایه افزود: حدود ۵۰ میلیون نفر سهامدار بورسی در کشور وجود دارد به همین دلیل کاندیدا‌های ریاست‌جمهوری قطعا اهتمام ویژه‌ای به این مسئله خواهند داشت.

وی گفت: فردی که بهترین برنامه و وعده‌ها را داشته باشد اگر پیروز شود طبیعتا باید انتطار داشت بازار رونق خود را داشته باشد اما؛ قاعدتا همه کاندیدا‌ها از این بازار و سهامداران نمی‌توانند چشم‌پوشی کنند.

ستاک بیان کرد: موضوع دیگری که می‌تواند بازار را تحت تاثیر قرار دهد موضوع برجام بوده که اگر توافقاتی صورت گیرد روی بازار اثر خواهد گذاشت و نرخ ارز و بهره تغییر آنچنانی نخواهد داشت و در نهایت با تورم خود را وفق خواهد داد.

کارشناس بازار‌سرمایه درباره اعتماد سهامداران به بورس خاطرنشان کرد: زمانی که بازار روند صعودی بگیرد همه موضوعات فراموش می‌شود، اینکه گفته شد سهامداران از بازار قهر کردند در تمامی بازار‌ها وجود دارد و تنها فرق آن با بازار سرمایه نداشتن تابلو اعلان قیمت‌ها به صورت شفاف است.

مدیرعامل کارگزاری آریانوین تصریح کرد: در همه بازار‌ها اگر رونق وجود داشته باشد افراد به آن سمت خواهند رفت و بازار سرمایه از این موضوع مستثنی نیست.

ستاک تاکید کرد: اگر مدتی بازار همانند هفته آخر اسفند پر حجم معامله شود می‌توان انتطار داشت که بازار در سال ۱۴۰۰ متعادل دنبال شود و زیاد هیجان محور نباشد.

 

آنچه دیگران می خوانند:
ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍