کدخبر : 3798

دو روز است که معاملات بازار سهام رنگ و بوی حرکت به سمت تعادل گرفته است. اما سوال اینجاست که آیا این روند صعودی در چند روز باقیمانده سال هم ادامه‌ دارد و این صعود، مقدمه تعادل بورس در سال ۱۴۰۰ است؟

انتظار می‌رفت بازار سهام قبل از اسفندماه متعادل شود و در این ماه روندی صعودی را تجربه کند اما این اتفاق نیفتاد و روند فرسایشی بورس تا این هفته ادامه یافت. اما از ابتدای هفته جاری شرایط بورس بهتر شده است.

باقر خادمی، کارشناس بازار سهام در رابطه با بورس این هفته گفت: به نظرم بورس کم کم دارد به سمت تعادل حرکت می‌کند و نکته خوب معاملات این دو روز این است که فشار فروش‌ کم شده است.

این کارشناس در ادامه گفت: فارغ از اینکه بازار مثبت است یا منفی، بورس نیاز به حجم خوردن دارد و به نظرم، ۸۰ تا ۹۰ درصد سهم‌های بازار تا آخر هفته متعادل می‌شود و صف فروش آنها جمع می‌شود.

این کارشناس، بازار فردا را ادامه معاملات دیروز دانست و گفت : بورس به سمت تعادل حرکت می‌کند و شرایط بورس در روزهای باقیمانده سال مثبت است.

ارزش معاملات امروز ۱۲۸۰۰ میلیارد تومان همراه با معاملات اوراق دولت بود و حجم معاملات دیروز بازار سهام ۱٫۵۸۰ میلیارد سهم بود.

 

آنچه دیگران می خوانند:
ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍