کدخبر : 2646

در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس با بیش از ۳٫۷ درصد افت به سطح یک میلیون و ۴۲۸ هزار واحدی رسید. ارزش معاملات نیز با افتی ۵۰ درصدی ۷ هزار میلیارد تومان ثبت شد.

به گزارش رصدبورس، در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس با بیش از 55 هزار واحد کاهش روند نزولی روز قبل خود را ادامه داد. این در حالی بود که شاخص کل هم وزن نیز حدود 2.5 درصد افت کرد.

در معاملات امروز که در آن اکثر نمادهای شاخص‌ساز با صف فروش به کار خود پایان دادند، سه نماد فارس، فملی و فولاد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. همچنین به دلیل حجم بالای صف فروش در اکثر نمادها نسبت خریداران به فروشندگان بسیار پایین بود و به همین دلیل ارزش معاملات نسبت به روز گذشته نصف شد و به تنها 7 هزار میلیارد تومان رسید.

سه گروه خودرو، فلزات اساسی و بانکها پرمعامله‌ترین گروه‌های بازار بودند و نمادهای خودرو، فولاد و پالایش نیز بیشترین ارزش معاملات را به نام خود ثبت کردند.

افت امروز بازار سهام در حالی به ثبت رسید که در دقایق پایانی بازار برخی نمادهای شاخص ساز نظیر فملی و خودرو با جمع‌شدن صف فروش خود مواجه شدند. همچنین بر اساس اعلام ناظر بازار، عرضه اولیه اپال که قرار بود چهارشنبه انجام شود، لغو و به زمان دیگری موکول شد.

منبع :تجارت‌نیوز

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍