کدخبر : 2636

کاهش امروز شاخص کل این پرسش را مطرح کرده است که به لحاظ تکنیکال شاخص کل تا کجا ریزش خواهد داشت؟

به گزارش رصدبورس، شاخص کل در چند روز اخیر در مسیر نزولی قرار گرفته است و روز گذشته مورخه ۲۴ آذر ۹۹ کانال ۱.۵ میلیون واحدی را از دست داد.

امروز مورخه ۲۵ آذر ۹۹ نیز در ادامه ریزش‌ها در بازار سرمایه، شاخص کل نیز از ابتدای بازار قرمزپوش بود و در نهایت با کاهش ۵۵۸۰۵ واحدی بر روی کانال یک میلیون و ۴۲۸ هزار و ۳۵۲ واحدی به کار خود پایان داد.  

کاهش امروز شاخص کل این پرسش را مطرح کرده است که به لحاظ تکنیکال شاخص کل تا کجا کاهش خواهد داشت؟

نمودار شاخص کل در تایم فریم روزانه و به دور از هرگونه شلوغی اندیکاتورها و خطوط روند به سادگی بیانگر حساسیت قیمت به میانگین وزنی ۴۰ روزه است که در تصویر فوق بصورت منحنی آبی رنگ به نمایش درآمده است. این منحنی در مقاطع مختلف در نقش حمایت و مقاومت ظاهر شده است که این بار نیز امید زیادی وجود دارد که فردا در نقش حمایت ظاهر شود و به عنوان سدی محکم و البته معتبر در برابر ریزش بیشتر عمل کند.

همان طور که در تصویر بالا دیده می‌شود چه در بخش اندیکاتور RSI و چه در بخش نمودار قیمت خط روند صعودی، در روز یکشنبه تقریبا از دست رفته بود و سیگنال اولیه شروع اصلاح در کوتاه مدت داده شد و در ادامه طی معاملات دیروز نیز سطح مهم ۱.۴۸ میلیون واحد نیز از دست رفت تا سیگنال دوم فروش را صادر کند، اما همان طور که در بالا هم توضیح داده شد و اکنون از نمایی نزدیکتر ملاحظه می‌فرمائید؛ فردا شاخص به حمایت خود در برخورد با میانگین وزنی ۴۰ روزه می‌رسد که به احتمال زیاد سبب برگشت تعادل به بازار خواهد شد.
حد ضرر تحلیل فوق شاخص ۱.۳۵ میلیون واحد است.

منبع:نبض بورس

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍