کدخبر : 2634

امروز معامله‌گرها حدود هشت هزار میلیارد تومان سهام خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فلزات اساسی تعلق داشت وهشت درصد از کل سهام تامین‌ ماسه‌ ریخته‌گری (کماسه) معامله شد.

به گزارش رصدبورس   در بورس امروز در مجموع حدود ۸هزار و میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «خودرو» ، «فولاد»، «فملی»، «وتجارت» و «دانا» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در چهارمین روز هفته معادل ۶۴۰میلیارد تومان سهام ایران خودرو دست به دست شد، فولاد مبارکه اصفهان پس از معاملاتی به ارزش ۴۲۰میلیارد تومان دوم شد و سهام ملی صنایع مس ایران نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس امروز به گروه «فلزات اساسی» تعلق داشت به طوری که هزار و ۱۴۴میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «خودرو و ساخت قطعات» با معاملات هزار میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز هشت درصد از کل سهام تامین‌ ماسه‌ ریخته‌گری (کماسه) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۳۰درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۱۴سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۳۰نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 99.09.25

رتبه بندی ارزش معاملات 25.09.99

منبع : اقتصاد آنلاین

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍