کدخبر : 2624

بازار امروز متعادل و در اکثر نماد‌ها در محدوده‌های منفی آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرنگار رصدبورس،امروز سه شنبه (۲۵ آذر ماه) بازار امروز متعادل و در اکثر نمادها در محدوده های مثبت آغاز بکار کرد.

برترین صفوف تقاضا و عرضه در بورس و فرابورس در ۵ دقیقه ابتدایی پیش گشایش

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۵ آذر

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۵ آذر

بازار با عقب نشینی خریداران در اکثر نماد‌ها و گروه‌ها آغاز به کار کرده است.هرچند صف فروش قابل توجهی در بازار وجود ندارد.

فلزات اساسی امروز معاملات خود را پر عرضه آغاز کردند. ذوب٬ فنوال٬ کاوه٬ فولای٬ کیمیا٬ فرآور٬ فمراد٬ فسپا و فخاس از جمله نماد‌های پر فروش گروه اند. فروس پر تقاضا معامله می‌شود. فملی٬ فولاد٬ وسدید٬ کیمیا و فپنتا نیز متعادل و با گرایشی منفی معامله می‌شوند.

افت ۳۴ هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۴۴۹هزار واحد قرار گرفته است.

ونیکی، وتوصا و کفرا بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های فملی، فولاد و فارس بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

حقوقی فملی پا به پای حقیقی‌ها خریدار شد/ بیش از ۳۴ میلیون برگه سهم معامله شده است.

فراورده‌های نفتی نیز با فشار فروش معامله می‌شوند.شپنا٬ شتران٬ شبندر٬ شبریز٬ ونفت٬ شسپا٬ شاوان٬ شراز و شرانل پر عرضه معامله می‌شوند. شزنگ تک نماد مثبت گروه است.

خودرویی‌ها هم با فشار عرضه داد و ستد می‌شوند.خکمک٬ خودرو٬ خساپا٬ خگستر٬ خزامیا٬ خبهمن٬ خپارس٬ خدیزل٬ خکمک٬ خاذین٬ خمهر و خرینگ معاملاتی پر عرضه را تجربه می‌کنند.

خدمات فنی و مهندسی نیز با فشار فروش داد و ستد می‌شوند. رمپنا٬ رنیک و رتکو پر عرضه‌های گروه اند. تابا مثبت و متعادل است.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۴۴هزار و ۲۷۹هزار واحدی (۳درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۴۳۹هزار واحد قرار گرفت همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۱.۵درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۵۷نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۶۸نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۹۵۶میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند. نماد‌های خودرو، فملی و وتجارت در گروه پرتراکنش‌های بورس و نماد‌های وسپهر، بپیوند و چخزر در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع تقریبا به سه هزار و ۳۵۵ میلیارد تومان رسید.

در گروه حمل و نقل حتوکا و حاسا صف خرید دارد.

محصولات شیمیایی نیز پر عرضه معامله می‌شوند. شگویا٬ پترول٬ فارس٬ تاپیکو٬ شیران٬ شاروم٬ شفارس٬ شلرد٬ شفن٬ کلر٬ قرن و شمواد با فشار فروش همراه اند.شسینا٬ شصدف٬ شلعاب و بوعلی پر تقاضای گروه اند.

در ساعت ۹ و ۴۰ دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۸۲۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۶هزار و ۵۱۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به چهار هزار و ۶۹۰ میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش شپنا، وپارس و شستا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام پالایش نفت اصفهان ۲۹۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید بوعلی، وکبهمن و چخزر در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۴۲۵ میلیارد تومان (۷۸درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر دو هزار و ۴۵میلیارد تومان (۳۱درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۲۰نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۳۳نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر) به ۱۷.۴درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۹۱۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۸۸۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «محصولات شیمیایی» با تقاضای خرید ۵۷۵میلیارد تومانی همراه است.

حدود ۳۲درصد از هشت هزار و ۳۴۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع سه هزار و ۷۳۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۲۲۳درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۲هزار و ۶۵میلیارد تومان خواهد رسید.

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍