کدخبر : 2508

امروز سهامداران شرکت‌های ایران تایر کشاورزی و دامپروزی مگسال و بیمه پارسیان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، تولید ژلاتین کپسول ایران و پتروشیمی غدیر در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رصدبورس ، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار با رشد 21هزار و 234واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 527هزار و 452واحد به کار خود پایان داد و بیش از 15میلیارد و 703میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 16هزار و 637میلیارد تومان در بیش از 2 میلیون و 217هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های ایران تایر کشاورزی و دامپروزی مگسال و بیمه پارسیان بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های تولید مواد اولیه داروپخش، لیزینگ صنعت و معدن و کربن ایران بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3میلیارد و 923میلیون ورقه به‌ارزش 7هزار و 131میلیارد تومان در یک میلیون و 29هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 332واحد رشد کرد و در ارتفاع 19هزار و 764واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، تولید ژلاتین کپسول ایران و پتروشیمی غدیر بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، برق و انرژی پیوند گستر پارس و فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍