کدخبر : 2422

بورس تهران امروز چهارشنبه ۱۹ آذرماه را در ۲۰ دقیقه ابتدای معاملات تا بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ واحد رشد کرد اما بعد از آن ارتفاع کم کرد و با افت همراه شد و در پایان معاملات شاخص کل با یک هزار و ۲۲۴ واحد کاهش بر عقربه یک میلیون و ۵۰۶ هزار واحد قرار دارد.

به گزارش رصدبورس، در معاملات امروز بازار سرمایه تا ساعت ۱۲:۳۰ شاخص کل با یک هزار و  ۲۲۴ هزار واحد کاهش رقم یک میلیون و ۵۰۶ هزار واحد را روی نماگر اصلی بازار به ثبت رساند. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز با ۶۶۱۰ واحد افزایش به رقم ۴۵۱ هزار و ۳ واحد رسید. معامله‌گران امروز یک میلیون و ۹۹۰ هزار معامله به ارزش ۱۴۵ میلیارد و ۹۱۷ میلیون ریال انجام داده‌اند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، معدنی و صنعتی گل گهر، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند. همچنین مخابرات ایران و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی این بازار داشتند.

فرابورس نیز با ۲۰۵ واحد افزایش رقم ۱۹ هزار و ۴۳۱ واحد را ثبت کرد. معامله‌گران این بازار امروز یک میلیون و ۳۴۰ هزار و ۸۵۱ معامله انجام داده‌اند که ۱۲۵ میلیارد و ۲۲۷ میلیون ریال ارزش داشت.

بیمه پاسارگاد، صنعتی مینو،  پتروشیمی تندگویان، فولاد هرمزگان جنوب و سرمایه گذاری صبا تامین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند. همچنین پتروشیمی مارون و پلیمر آریا ساسول نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی این بازار داشتند.

منبع :همشهری آنلاین

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍