کدخبر : 2379

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز ۰.۴درصد افت داشت اما شاخص هم‌وزن ۰.۴درصد صعود کرد.

به گزارش رصدبورسبه نظر می‌رسد بازار سهام منطقی‌تر شده و حجم و ارزش معاملات نشانگر شروع روند صعودی است، اما برخی از کارشناسان معتقدند بعد از رشد حدود 300 هزار واحدی شاخص کل، بازار سهام نیاز به اصلاح دارد و بعد از این اصلاح، دوباره روند صعودی بورس شروع می‌شود.

محمدمهدی عشریه، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: معاملات بازار سهام بسیار خوب پیش می‌رود اما بازار سهام فعلا نیاز به اصلاح دارد و بعد از تمام شدن این اصلاح دوباره روند شاخص کل صعودی است. البته مقاومت‌هایی در شاخص 1/8 و 2 میلیون واحد داریم. اما در نهایت در بلندمدت این مقاومت‌ها نیز شکسته می‌شود.

این کارشناس در ادامه گفت: طی این هفته و هفته بعد نوسان‌هایی خواهیم داشت اما دوباره شاخص کل رشد می‌کند.

 

تحلیل بورس سه شنبه 18 آذر 

در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس پس از افت پنج هزار و ۲۵۰واحدی (۰.۴درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۵۰۷ هزار واحد قرار گرفت اما شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۴درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۲۷۰نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۱۶۵نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نقشه بورس امروز

حقیقی‌ها امروز در حدود ۱۸۰میلیارد تومان نقدینگی وارد بازار کردندنمادهای «فملی»، «شستا»، «خودرو»، «وتجارت»، «آبادا» ، «غزر»، «امین» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «بپیوند»، «وسپهر»، «زملارد»، «بگیلان»، «شاروم»، «پیزد» و «گدنا» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به ۱۷هزار و ۳۲۰میلیارد تومان رسید. 

نمای بورس امروز

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍