کدخبر : 2366

بازار امروز با افزایش عرضه در بیشتر نماد‌ها آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار رصدبورس،امروز سه شنبه (۱۸ آذر ماه) بازار با افزایش عرضه در اکثر نمادها آغاز بکار کرد.

برترین صفوف تقاضا و عرضه در بورس و فرابورس در ۵ دقیقه ابتدایی پیش گشایش

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۸ آذر

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۸ آذر

بازار امروز در اکثر نماد‌ها متعادل آغاز بکار کرد، اما به نظر می‌رسد که رفته رفته شاهد معاملاتی متفاوت در کلیت بازار باشیم.

گروه پالایشی با زمزمه اخباری مبنی بر تجدید ارزیابی می‌تواند معاملاتی مثبت‌تر از دقایق ابتدایی را تجربه کنند.

در گروه خودرویی‌ها نماد خودرو که اخیرا در محدوده بالای ۴۰۰ تومان قیمت خود را تثبیت کرده است می‌تواند در محدوده بالاتری قرار بگیرد. خساپا با قدرت فروشنده‌ها در حال پیشتازی است، اما بنظر معاملاتی مثبت تری را بزودی تجربه کند. خگستر با قدرت خریدار بهتری دنبال می‌شود.

در گروه بانکی‌ها معاملات متعادل‌تر است این در حالیست که در روز گذشته ورود پول خوبی را این گروه تجربه کرد. وبصادر در این گروه بهتر از سایر نماد‌ها داد و ستد می‌شود و شاهد پیشروی بیش از ۴ درصدی قیمت در این گروه هستیم. معاملات وتجارت و وبملت و سایر نماد‌ها متعادل و مثبت دنبال می‌شود. روند این گروه هم به نظر می‌رسد مثبت‌تر دنبال شود.

فلزات اساسی امروز با معاملاتی مثبت تعادل میان خریداران و فروشندگان را تجربه می‌کنند. فولاد٬ ذوب٬ فخوز٬ فسرب ٬وسدید٬ #فمراد و هرمز مثبت و متعادل اند.فسرب٬ وتوکا٬ کویر٬ فسپا با افزایش تقاضا همراه اند. فنفت٬ زنگان٬ فولاژ٬ فباهنر٬ فرآور٬ ارفع وکاوه نیز متعادل و با گرایشی منفی معامله می‌شوند.

افت کمتر از هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۵۱۲هزار واحد قرار گرفته است.

وبصادر، شبریز و وتجارت بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های شستا، شپنا و شتران بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۸ آذر

نماد فملی بازگشایی می‌شود.

رمپنا در محدوده ۲ درصد مثبت معامله می‌شود. شبریز و شبندر مثبت شدند.

در گروه فرآورده‌های نفتی هیجان فروشندگان موجب شد تا شاهد افت قیمت در نماد‌های بزرگان این گروه باشیم. شپنا افت ۳ درصد دارد و در قیمت ۱۸۰۸ تومان قرار دارد. شتران افت ۴ درصد را تجربه می‌کند و حتی زمزمه اخبار افزایش سرمایه هم سد فروش عجولان نماد‌های شبریز و شبندر نشد.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت هشت هزار واحدی (۰.۵درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۵۰۴هزار واحد قرار گرفت اما شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۱درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۱۸۰نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۱۸۷نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۲۲میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع تقریبا به چهار هزار و ۵۰۰میلیارد تومان رسید.

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍