کدخبر : 2297

با شروع معاملات امروز بازار سهام تقاضا در نمادهای بنیادین و نمادهای کوچک بازار سهام بیشتر و باعث رشد ۲ درصدی شاخص کل در ۱۰ دقیقه ابتدایی معاملات شد.

به گزارش رصدبورس، با شروع معاملات امروز بازار سهام پس از افزایش تقاضا در نمادهای بنیادین و کوچک، شاخص کل با رشد بیش از 2 درصدی به یک میلیون و 514 هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن نیز در جریان معاملات امروز 1/5 درصد رشد کرد.

دیروز با شروع معاملات این هفته از بازار سهام عرضه در نمادهای بنیادین مانند شستا و … باعث روند نزولی شاخص کل شد اما در ادامه روند معاملات، تقاضا در کلیت بازار سهام بیشتر شد و شاخص کل روندی صعودی پیدا کرد و همین نوسان مثبت در منفی شاخص کل دلیلی برای بیشتر بودن تقاضا در معاملات بورس امروز بود.

بسیاری از کارشناسان محدوده یک میلیون و 500 هزار واحد را محدود مقاومتی شاخص کل می‌دانستند و برخی از کارشناسان نیز این محدوده را هیجانی می‌دانند، اما اکثر کارشناسان روند بازار سهام را تا پایان سال صعودی می‌دانند.

در جریان معاملات امروز گروه‌های بانکی، فلزی، پالایشی، پتروشیمی و خودرویی روندی صعودی دارند و همچنین بسیاری از کارشناسان معتقدند روند بازار سهام این هفته متعادل است.

در جریان معاملات امروز نمادهای شستا، فولاد، فارس و خودرو بیشترین تاثیر مثبت را بر بازار سهام امروز داشتند و ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در حال حاضر در حدود 5.2 هزار میلیارد تومان و ورود پول حقیقی در حدود 150 میلیارد تومان می‌باشد.

منبع :تجارت‌نیوز

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍