کدخبر : 1687

با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل تحت تاثیر تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز بیش از ۱/۵ درصد رشد کرد اما با ادامه روند معاملات عرضه در بازار سهام بیشتر شد و روند شاخص کل نزولی شد.

به گزارش رصدبورس، با شروع معاملات امروز بازار سهام تقاضا باعث رشد بیش از 1/5 درصدی شاخص کل شد اما با ادامه روند معاملات بازار سهام عرضه در بازار بیشتر شد و در نهایت شاخص کل با رشد بیش از نیم درصدی به یک میلیون و 257 هزار واحد رسید.

بازگشایی نمادهای شپنا و تاپیکو بدون محدودیت دامنه نوسان تاثیر زیادی بر روند نزولی بازار سهام داشت و عرضه بعد از باززگشایی این دو نماد بیشتر شد.

در جریان معاملات امروز بازار سهام نمادهای خودرویی و فلزات اساسی روندی مثبت داشتند و گروه‌ خودرویی بیشترین تقاضا در بازار سهام امروز را داشتند.

باقر خادمی، کارشناس بازار سرمایه عقیده دارد برای بازگشت روند صعودی بازار سهام باید اعتماد حقیقی‌ها به بازار بازگردد و باید از بازار سهام حمایت شود، در غیر این صورت روند بورس فعلا نوسانی است.

پس از افزایش قیمت‌های جهانی و تثبیت قیمت دلار بالای 25 هزار تومان روند بازار سهام بهبود پیدا کرد و سه روز متوالی شاخص کل صعودی بود اما به نظر می‌رسد در روزهای آینده شاهد افزایش عرضه در برخی نمادهای شاخص‌ساز باشیم و حتی شاید شاخص کل بازار سهام نوسان جزئی به سمت منفی نیز داشته باشد.

در جریان معاملات امروز نمادهای تاپیکو، فارس و ومعادن بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل بازار سهام و نمادهای فملی، فولاد و و غدیر بیشترین تاثیر مثبت بر بازار سهام را داشتند.

یکی از دلایل افزایش عرضه در بازار سهام فروش سهام عدالت بود که فعلا متوقف شده اما با ازسرگیری فروش سهام عدالت دوباره عرضه در بازار سهام افزایش پیدا می‌کند و روند بازار سهام نزولی خواهد شد،

در جریان معاملات امروز بازار سهام نماد خودرو روندی بی‌سابقه داشت و ارزش معاملات این نماد به 1297 میلیارد تومان رسید.

منبع :تجارت‌نیوز

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍