کدخبر : 1542

روند بازار سهام در روز ابتدایی هفته نزولی بود اما امروز تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز افزایش یافت و شاخص کل روند صعودی پیدا کرد.

به گزارش رصدبورس، با شروع معاملات امروز بازار سهام روند شاخص کل بعد از روند نزولی سه روز ابتدایی هفته حدود نیم درصد رشد کرد و به یک میلیون و 221 هزار واحد رسید.

در جریان معاملات امروز شاخص هم‌وزن نیز صعودی بود و این نشان از کلیت مثبت بازار سهام است.

به نظر می‌رسد دوره اصلاح بازار سهام به پایان خود نزدیک باشد و به گفته کارشناسان این هفته بازار سهام به تعادل خواهد رسید و دوره اصلاحی بازار سهام به پایان خواهد رسید.

خبر ساخت واکسن کرونا باعث بالا رفتن قیمت‌های جهانی و همچنین تاثیر مثبت زیاد بر بازارهای مالی جهانی شد و همین موضوع نیز بر بازار سهام ما نیز تاثیر مثبت داشت زیرا با بالا رفتن قیمت‌های جهانی برخی از نمادها نیز رشد می‌کنند.

نمادهای فملی، فولاد و خودرو بیشترین تاثیر مثبت بر بازار سهام را داشتند و نمادهای فولاد و فملی به دلیل بالا رفتن قیمت‌های جهانی و نماد خودرو نیز به دلیل کاهش قیمت دلار مورد توجه بازار سهام هستند.

همجنین در جریان معاملات دیروز بازار سهام قانون ممنوعیت نوسان‌گیری روزانه لغو شد که این موضوع می‌تواند در تعادل عرضه در بازار سهام کمک کننده باشد.

منبع :تجارت‌نیوز

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍