کدخبر : 2311

فردی که با انتشار تصاویر خصوصی بانوان، بیش از ۳۰ هزار فالوور در اینستاگرام جذب کرده بود، بازداشت شد.

در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتای تهران و ارائه شکایت مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی و مزاحمت برای وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، پرونده اولیه تشکیل و موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

با توجه به اظهارات شاکی و بررسی‌های اولیه مشخص شد متهم با ایجاد یک صفحه کاربری در اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شاکی با هدف مزاحمت و انجام اعمال غیراخلاقی کرده است.

در ادامه مشخص شد مجرم در مدت کوتاهی با انتشار تصاویر خصوصی افراد، بیش از 30هزار دنبال‌کننده جذب کرده است.

باتوجه به اهمیت موضوع، کارشناسان پلیس فتا، منتشرکننده تصاویر خانم جوان را که ساکن یکی از استانهای غربی کشور بود شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی و اخذ مجوزهای لازم با همکاری مأموران استان مربوطه متهم را دستگیر و به پلیس فتا تهران منتقل کردند.

این مجرم اینترنتی که مرد جوانی بود با مشاهده ادله و مستندات مربوطه اتهام وارده را پذیرفت و ضمن اعتراف به  جرم ارتکابی، انگیزه خود را جذب مخاطب و افزایش تعداد بازدیدکنندگان عنوان کرد و گفت: قصد داشتم با این کار با سرعت بالایی تعداد فالوورهای خود را افزایش دهم و از این اقدام پشیمان هستم.

سرهنگ داود معظمی گودرزی؛ رئیس پلیس فتا تهران با اعلام این خبر گفت: هر عملی از قبیل توهین، تهدید و انتشار غیرمجاز تصاویر در فضای مجازی جرم است و با مجرمان طبق قانون برخورد می‌شود.

وی از هموطنان خواست برای کسب اطلاعات و ارتقای آگاهی‌های خود در این زمینه یا در صورت برخورد با موارد مشکوک  به سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

منبع :باشگاه خبرنگاران پویا

آنچه دیگران می خوانند:
ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍