کدخبر : 1648

دختر کرمانی که آبرویش با عکس های منشوری رفته بود از فردی که شک داشت شکایت کرد.

رئیس پلیس فتا استان کرمان از دستگیری فردی که در فضای مجازی اقدام به تهدید  انتشار تصاویر دختر  جوانی در شبکه های اجتماعی خبر داد.

سرهنگ امین یادگارنژاد، رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی وی در  شبکه های اجتماعی  موجب برهم زدن آرامش و ایجاد مزاحمت برای وی شده است، پرونده به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی گفت: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و مهندسی موفق شدند متهم را مورد شناسایی قرار دهند که این فرد پس از هماهنگی های لازم با مقامات قضائی، به صورت غافلگیرانه دستگیر شد.

 

شناسایی عامل تهدید به انتشار تصاویر خصوصی

این مقام مسئول ادامه داد : متهم در ابتدا منکر هر گونه بزه ارتکابی بوده ولی با توجه به ادله موجود، در بازجویی‌های انجام شده انگیزه خود را تفریح و سرگرمی بیان کرد .

سرهنگ یادگار نژاد با اشاره به ماده 745 قانون جرایم رایانه‌ای تصریح کرد: هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از 5 میلیون ریال تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.

این مقام انتظامی به کلیه کاربران به ویژه جوانان و نوجوانان هشدار داد: تحت هیچ شرایطی اطلاعات و تصاویر شخصی خود را در فضای مجازی به اشتراک نگذاشته و یا برای کسی ارسال نکنید، فضای مجازی یک فضای اشتراکی است که ممکن است برخی از افراد به بهانه‌های مختلف از اعتماد شما سوء استفاده کنند.

رئیس پلیس فتا استان کرمان خاطرنشان کرد: کاربران شبکه های اجتماعی می توانند جهت کسب اطلاعات و ارتقاء آگاهی های خود در این زمینه و یا در صورت برخورد با موارد مشکوک به سایت www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

منبع : رکنا  

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍