کدخبر : 1517

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز یکشنبه ۱۸ آبان، یک میلیون و ۱۶۶ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد. سکه هم به به بهای ۱۲ میلیون و ۶۰۰‌هزار تومان رسید. اما برای بازار امروز طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

به گزارش رصدبورس، قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز ، یک میلیون و 166 هزار و 300 تومان معامله شد. سکه هم به به بهای 12 میلیون و 600‌هزار تومان رسید. اما برای بازار امروز طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

روز گذشته هم ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا اعلام کرد که به نظر می‌رسد روند کاهشی قیمت طلا ادامه‌دار است اما با وجود این، روند نزولی قیمت‌ها کمی کند خواهد شد.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا هم گفت: چنانچه از امروز روند بازار ارز کنترل نشود ممکن است قیمت طلا و سکه افزایش یابد؛ چرا که دیروز با تعیین رئیس جمهوری آمریکا قیمت دلار افزایش یافت. همین مولفه قیمت طلا و سکه را گران کرد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در گفتگو با ایلنا با بیان اینکه این چند روز بازار ارز به آرامش نزدیک شده است، گفت: اگر در همین مسیر حرکت کنیم، دیگر نوسانات هیجانی و ناگهانی رخ نمی‌دهد و شاهد آن نخواهیم بود که در یک ساعت هر گرم طلا ۲۰۰ هزار تومان افزایش یابد. البته همواره نوسان‌های جزئی از قدیم بوده و این نوسانات ناچیز نمی‌تواند التهاب‌آفرین باشد و پس از این هم وجود خواهد داشت.

دنیای اقتصاد هم نوشت: برخی از فعالان باور داشتند، سکه نسبت به افزایش احتمالی اونس طلا در هفته جاری نیز در روز یکشنبه واکنش نشان داده است. از نگاه آنها، بازار طلا نسبت به پیروزی جو بایدن خوش‌بین است و این مساله موجب می‌شود که در هفته جاری طلا رشد بیشتری را تجربه کند. از نگاه دسته‌ای از فعالان، سکه‌بازان هم پیشاپیش به استقبال افزایش احتمالی اونس طلا رفتند.

با این تفاسیر باید دید قیمت طلا امروز چه تغییری می‌کند؟ آیا امروز قیمت طلا افزایشی است؟

منبع :تجارت‌نیوز

ارسال نظر:

سهام عدالت
بورس اوراق بهادار
کارگزاری ها
عرضه اولیه
فرابورس
بورس کالا
بورس انرژی
تحلیل های بورسی
‍‍‍